Magnetyczne ciekawostki
autorem artykułu jest Aleksander Sowa
Przeprowadzono testy na temat wpływu pola elektromagnetycznego na organizm ludzki. Nie stwierdzono niekorzystnego wpływu na zdrowie przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Przeprowadzono także doświadczenia z gołębiami, które umieszczano w silnych polach magnetycznych. Zauważono, że ptaki wykorzystują nawet subtelne zmiany w natężeniu pola ziemskiego w swoich wędrówkach do celu. Zapamiętują historię magnetyczną miejsca, z którego wyleciały i potrafią wrócić do punktu startu na tej podstawie. Gołębie, nawet po poddaniu silnemu polu magnetycznemu, nie tracą swoich zdolności nawigacyjnych. Podobne właściwości wykazały inne kręgowce (dzikie gęsi) a nawet insekty (motyle).
Znajomość działania pola magnetycznego emitowanego przez odpowiedni magnes znalazła zastosowanie w transporcie ropy naftowej w rurociągach. Pole magnetyczne zmniejsza na pewien czas lepkość ropy naftowej, dzięki czemu można zwiększyć szybkość przepływu ropy w rurociągu. Do odwiertu wykonuje się dokładne badania ustalające, które z natężeń pól magnetycznych działa na ropę najbardziej efektywnie. Liczy się czas i obniżenie lepkości. Po poznaniu tych parametrów, do rurociągu wstawia się stałe magnesy, a ropa, przepływając przez nie, staje się bardziej płynna co procentuje szybszym jej przepływem”
W USA magnetyzery są badane pod kątem możliwości aktywacji wodorowych paliw do pocisków balistycznych i rakiet, a przyszłościowo również promów kosmicznych... ach ci amerykanie.
Jeden z producentów magnetyzerów w Polsce ogłosił w 1999 konkurs, polegający na tym, że człowiek który udowodni, że jego aktywatory magnetyczne (prawidłowo zamontowane) nie działają otrzyma nagrodę w postaci miliona złotych. Zasady konkursu zamieszczono w numerach 1 i 2/99 „Mojego Auta”. Nagrody nie odebrał nikt.
Słowo magnetyzm oznacza również przekazywanie impulsów nerwowych innej osobie przy pomocy dłoni (w spirytystyce i niekonwencjonalnych metodach terapeutycznych). Znów, nie do wiary.
Magnetyzery są używane np. również do wkrętaków zwanych w Polsce śrubokrętami. Ich działanie polega to tym że grot wkrętaka przed użyciem wkłada się w odpowiedni otwór takiego magnetyzera a następnie dzięki poddaniu działaniu pola magnetycznego grota wkrętaka śrubki łatwiej trzymają się grota. Magnetyzer taki ma również drugi otwór – usuwający te cechę.
Badania przeprowadzone przez prof. Fujio Takahasi polegały na wystawieniu bakterii escherichia coli na działanie pola magnetycznego o natężeniu 2,300 gausów i obserwacji procesu mitozy. Okazało się, że magnetyzm katalizuje podział jąder komórkowych, czemu jednak nie towarzyszy równoległy podział ścian komórek. W warunkach zwykłych podziałowi jądra komórkowego towarzyszy utworzenie dwu nowych komórek. Po zastosowaniu pola magnetycznego, po szybkim podziale jądra nie następuje podział ścianek komórki lub mitoza. W konsekwencji dwa jądra komórkowe żyją wewnątrz tej samej komórki. Ponieważ powierzchnia ścianek komórki pozostaje stała, końcowym efektem jest zagłodzenie obu jąder komórkowych, a zatem ich polem magnetycznym. Jest to sposób w jaki, niszczone są algi.
Jak działają magnetyzery i jak je wykonać, kompendium wiedzy o magnetyzerach
--
Aleksander Sowa
----------------------
www.wydawca.net
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl